Home » National » Trencin – Steaua, scor 0-2, în turul doi preliminar al Champions League. Au înscris Stanciu și Hamroun

Formația Steaua a învins, marți, în deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa slovacă AS Trencin, în prima manșă a turului doi preliminar al Ligii Campionilor. Golurile au fost marcate Stanciu ’63 și Hamroun ’70.

În minutul 34, Varela a trimis mingea în poarta apărată de Semrinec, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.

S Trencin: Semrinec – Cogley, Ramon, Rundic, Madu – Ibrahim (Koolwijk ’79), Lobotka, Bero – Guba (Wesley ’59), Jairo, Van Kessel. Antrenor: Martin Sevela.

Steaua: Cojocaru – Papp, Tamaș, Varela, Guilherme – Muniru, Breeveld (Tahar ’81) – A. Popa, N. Stanciu, Chipciu (Hamroun ’59) – Tade (Tudorie ’87). Director sportiv: Mirel Rădoi.

Cartonașe galbene: Madu ’51, Wesley ’63, Ibrahim ’75 / Tamaș ’63, Hamroun ’64, Breeveld ’75

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Spania, cu Alejandro Hernandez la centru. Hernandez a fost ajutat la cele două linii de Teodoro Sobrino și de Cesar Garcia Fernandez, iar rezervă a fost
Iglesias Villanueva.

Delegat UEFA a fost francezul Claude Runavot, iar observatori de arbitri Laszlo Vagner din Ungaria.

Partida retur va avea loc în 22 iulie, la București.

Sursa: mediafax.ro

Formația Steaua a învins, marți, în deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa slovacă AS Trencin, în prima manșă a turului doi preliminar al Ligii Campionilor. Golurile au fost marcate Stanciu '63 și Hamroun '70. În minutul 34, Varela a trimis mingea în poarta apărată de Semrinec, dar golul a fost anulat pentru ofsaid. S Trencin: Semrinec - Cogley, Ramon, Rundic, Madu - Ibrahim (Koolwijk '79), Lobotka, Bero - Guba (Wesley '59), Jairo, Van Kessel. Antrenor: Martin Sevela. Steaua: Cojocaru - Papp, Tamaș, Varela, Guilherme - Muniru, Breeveld (Tahar '81) - A. Popa, N. Stanciu, Chipciu (Hamroun '59) - Tade…