Home » Sport » Nou lider în play-off-ul Ligii a IV-a. FC 2007 Garceni mai are nevoie de un punct pentru a fi campioană

FC 2007 Garceni este lider în play-off-ul Ligii a IV-a după ce a învins cu 5 – 3 în deplasarea de la Sporting Bârlad și a acumulat nouă puncte. Dacă până la pauză se marcaseră doar un gol, spectacolul și-a făcut simțită prezența în cea secundă când s-au marcat nu mai puțin de șapte.

Pajură Huși, ocupanta locului doi are șase puncte, după ce a fost învinsă în deplasarea de la Vitis Suletea, scor 2 – 3. La pauză cele două echipe reușiseră să marcheze fiecare câte un gol.

Au mai rămas de disputat doar două etape de disputat în competitia care va desemna echipa care va participa la barajul pentru promovarea în Liga a III-a. Etapa următoare poate fi decisivă, pentru că FC 2007 Garceni întâlnește duminică Pajura Huși. Dacă nu pierde, echipa gazdă va deveni campioana ediției de anul acesta a Ligii a IV-a, cu o etapă înainte de terminarea competiției. În celălalt meci Vitis Suletea primește vizită celor de la Sporting Bârlad, ambele având câte patru puncte. (George PROCA)