Home » Sport » Parcursul formației Atletico Vaslui în Cupa României a luat sfârșit, după 0 – 3 cu Sporting Liești

Atletico Vaslui, singura formație vasluiană care evoluează în Liga a III-a de fotbal, a ieșit din Cupa României, după ce a fost învinsă de Sporting Liești, scor 0-3.

Deși meciul a început sub semnul echilibrului, în cele din urmă terenul a fost înclinat către poarta vasluienilor de jocul mai inspirat al adversarilor. Primele ocazii i-au aparținut totuși lui Valentin Buhăceanu, transferat de Atletico Vaslui în această vară. Venit la Vaslui ca golgheter al ”Bucovinei Pojorata”, acesta și-a arătat clasa în primul tur când a marcat de trei ori pentru a asigura calificarea formatiei sale, scor 4 – 1 cu Gloria Ivești. În acest meci însă nu a mai reușit sa concretizeze ocaziile avute. Bârlădeanu a deschis scorul pentru echipa oaspete și avea să dubleze avantajul formației sale cu doar cinci minute după debutul reprizei secunde. Sprânceană a pus sare pe rană și a mai punctat o dată în minutul 83 pentru a stabili scorul final. (G.P)