Home / Sport / Parcursul formației Atletico Vaslui în Cupa României a luat sfârșit, după 0 – 3 cu Sporting Liești

Atletico Vaslui, singura formație vasluiană care evoluează în Liga a III-a de fotbal, a ieșit din Cupa României, după ce a fost învinsă de Sporting Liești, scor 0-3.

Deși meciul a început sub semnul echilibrului, în cele din urmă terenul a fost înclinat către poarta vasluienilor de jocul mai inspirat al adversarilor. Primele ocazii i-au aparținut totuși lui Valentin Buhăceanu, transferat de Atletico Vaslui în această vară. Venit la Vaslui ca golgheter al ”Bucovinei Pojorata”, acesta și-a arătat clasa în primul tur când a marcat de trei ori pentru a asigura calificarea formatiei sale, scor 4 – 1 cu Gloria Ivești. În acest meci însă nu a mai reușit sa concretizeze ocaziile avute. Bârlădeanu a deschis scorul pentru echipa oaspete și avea să dubleze avantajul formației sale cu doar cinci minute după debutul reprizei secunde. Sprânceană a pus sare pe rană și a mai punctat o dată în minutul 83 pentru a stabili scorul final. (G.P)

Spectacol sportiv și caritabil, organizat de Clubul Sportiv „Sonicks Junior” Bârlad

Deschiderea competițiilor sportive organizate în ...

Performanțele gimnastelor de la CSS Bârlad, răsplătite cu burse de performanță simbolice