Home / Sport / Vasluienii de la „Sporting Juniorul” Vaslui i-au învins pe englezi

Vasluienii de la „Sporting Juniorul” Vaslui i-au învins pe englezi

Echipa națională de fotbal U16, cu patru jucători de la „Sporting Juniorul Vaslui” în lot, a învins Anglia cu 2 -1 în cadrul unui meci de pregătire disputat la Buftea.

Auras June, intrat în repriza a doua, a reușit să și marcheze, după ce portarul englezilor a respins neinspirat un șut violent. Antrenorul Sorin Colceag i-a trimis incă din primul minut în teren pe fundașul Gelu Grigoraș și mijlocașul Denis Andrei. Vasluienii și-au luat astfel revanșa, după ce într-o altă partidă cu englezii au pierdut cu 1 -3. Gelu Grigoraș, Eduard Grigore și Auras June au fost atunci titulari, iar Denis Andrei a intrat în repriza a doua. (G.P)

Cupa Prieteniei la oină, găzduită de stadionul comunal din Pădureni

Stadionul comunal din Pădureni a ...

CL Vaslui va preda Ministerului Dezvoltării terenul pentru construirea unei baze sportive care va avea teren de fotbal omologat de UEFA SI FRF

Consiliul Local (CL) Vaslui va ...

În weekend, Campionatul de Minifotbal al Ministerului Afacerilor Interne și-a desemnat învingătorii