Home » Sport » Ei sunt performerii de la Concursul de Tenis de Masă organizat de CARP Bârlad

Ei sunt performerii de la Concursul de Tenis de Masă organizat de CARP Bârlad

Pentru a sărbători Ziua Națională a României, Casei de Ajutor Reciproc a Pensionarilor (C.A.R.P) „Elena Cuza” Bârlad a organizat în perioada 11 – 17 decembrie un concurs de tenis de masă. Competiția s-a adresat atât bărbaților, cât și femeilor, însă au putut participa doar membrii C.A.R.P, copiii, nepoții și strănepoții acestora. Evenimentul a avut loc în sala de sport a Școlii Gimnaziale „Manolache Costache Epureanu” Bârlad, sub coordonarea profesorului Bogdan Jora.

Așa cum s-a întâmplat și în anii trecuți, primii trei clasați de la fiecare categorie au primit premii constând în bani, medalii și diplome.

La Feminin, Ecaterina Rotaru a cucerit primul loc, urmată de Irina Silvia Vasilache.

La Masculin, sub 50 ani, George Odobeșteanu a fost cel mai bun. Premiul II a fost obținut de Cristian Mîrzac.

La Masculin, 51 – 60 ani învingător a fost Marius Șerban. Au completat podiumul Vasile Viorel Anton și Dumitru Chiriac.

La Masculin, 61 – 70 ani, Adrian Secăreanu a luat premiul I. Pe doi și trei s-au clasat Vasile Rebegea, respectiv Mișu – Silvian Bertea.

La Masculin, peste 70 ani, a cucerit primul loc Valeriu Sîrbu. Acesta a fost urmat de Gheorghe Nedelcu.

La Juniori Feminin premiul I a fost adjudecat de Georgiana Cumpănici. Premiul II I-a fost acordat Alexandrei Chiriac.

La Juniori Masculin Radu Iosip a fost marele câștigător. Pe doi s-a clasat Adelin Stan, iar premiul III i-a fost acordat lui Robert Iacob. (G.P)