Home » Sport » Două medalii de aur și una de bronz, obținute de “Fight Club Titans” la ADCC Moldova Open

Clubul de arte marțiale bârlădean “Fight Club Titans” s-a întors victorios de la ADCC Moldova Open, turneu internațional unde s-au aliniat la start peste 600 de sportivi de la 31 de cluburi, din țări precum Ucraina, Belarus, Moldova și România. Cei trei sportivi cu care a participat clubul bârlădean au obținut două medalii de aur și una de bronz.

Mihai Gheghici a cucerit medalia de aur la categoria -20 kg, 5 ani. Pe primul loc s-a clasat și Alexandra Țibuleac, la categoria – 35 kilograme, 10 – 11 ani. Bronzul a fost obținut de Alberto Diea, la categoria – 50 kg, 12 – 13 ani.

“Suntem foarte mulțumiți de rezultatele sportivilor noștri, a fost o experiența notabilă. Am obținut rezultate extraordinare, având in vedere faptul ca se întâlnesc sportivi din diferite stiluri de lupte precum sambo, wrestling, bjj, pangration, lupte greco romane și judo. Competiția este acerbă pentru că nu este făcută o diferențiere pe nivel de experiență. Mulțumim părinților pentru suport și sportivilor pentru dăruire”, a declarat pentru Est News Marian Rădoi, unul din antrenorii de la “Fight Club Titans”. (George PROCA)