Home / Sport / Un fotbalist vasluian, mai bun decât italienii

Un fotbalist vasluian, mai bun decât italienii

Vasluianul Louis Munteanu, legitimat la Viitorul Constanța, a fost titular în victoria Echipei Naționale de fotbal a României U16, scor 1-0, împotriva reprezentativei Italiei U15. Acesta a fost foarte activ pe teren și a fost chiar aproape să marcheze de mai multe ori în prima repriză.

În cea de-a doua parte a meciului Ianis Stoica a înscris golul victoriei din loviturã liberã, în minutul 57.

Vasluianul îi va înfrunta și astăzi pe italieni, de la ora 11.00, la Centrul National de Fotbal de la Buftea.

Selecționerul Daniel Mogoșanu a convocat 23 de jucători pentru această acțiune:

Portari: Robert Popa (SCM Râmnicu Vâlcea), Alexandru Tătaru (Regal Sport)

Fundași: Daniel Grosu (FC Viitorul), David Dumitru (LPS. Târgu-Jiu), Radu Drăgușin (Regal Sport), Alexandru Chilili (FC Voluntari), Rareș Urcan (FC Nurnberg Jugend/Germania), Denis Boleny (Kiss Baia Mare), Luca Florica (Regal Sport), Ionuț Badea (Alcorcon/Spania)

Mijlocași: Alexandru Crivac (Academia Dănuț Coman), Constantin Grameni (FC Viitorul), Andrei Vraciu (Valencia/Spania), Denis Tarta (Kiss Baia Mare), Theodor Butoiu (Academia Dănuț Coman), Ianis Stoica (FCSB), Theodor Corbeanu (Toronto FC/Canada), Raul Ziman (LPS Satu-Mare), Cătălin Cârjan (Viitorul Domnești)

Atacanți: Ahmed Bani (Dinamo București), Leon Peto (Osnabruck/Germania), Louis Munteanu (FC Viitorul), Toni Suciu (Csikszereda Miercurea Ciuc) (G.P)

Poftiți la competiția anuală de baschet Streetball, din centrul Bârladului!

de Simona MIHĂILĂ Unul dintre ...

Bârladul a purtat noroc echipei CSM Știința Baia Mare, noua campioană a României la rugby

Finala SuperLigii CEC Bank la ...

Bârladul găzduiește finalele SuperLigii CEC Bank, în premieră. Bârlădenii vor putea urmări meciul de retragere al campionului Ovidiu Tonița