Home » Sport » Internazionale Traian Vaslui U19, cu un pas în Turneul Final Național

Internazionale Traian Vaslui U19, cu un pas în Turneul Final Național

Echipa de futsal Internazionale Traian Vaslui U19 a obținut o victorie clară, marți, împotriva formației Sănătatea Dărăbani, scor 12 – 6, în turul barajului pentru calificarea la Turneul Final Național.

Vasluienii au condus ostilitățile în sala sporturilor “Doina Melinte” din Hudești pe întreaga durată a partidei, însă s-au distanțat cu adevărat în partea secundă. Internazionale Traian Vaslui avea la pauză, după o primă repriză destul de disputată, avantaj de două goluri, scor 4 – 2. Ambele echipe și-au dat drumul la joc în partea secundă, spre deliciul spectatorilor, marcând împreună alte 12 goluri: opt vasluienii și patru botoșănenii.
Returul va avea loc astăzi, de la ora 15:30, când Internazionale Traian Vaslui poate sărbători calificarea împreună cu suporterii, în Sala Sporturilor din Vaslui. (G.P)