Google+
Home » Social » Direcția Silvică Vaslui îi anunță pe vasluieni cum se pot aproviziona cu lemne pentru foc

Direcția Silvică Vaslui îi anunță pe vasluieni cum se pot aproviziona cu lemne pentru foc

În vederea informării populației referitor la posibilitățile de achiziționare a lemnului pentru foc necesar încălzirii locuințelor, în sezonul rece, vă informăm că Direcția Silvică Vaslui, în conformitate cu prevederile Legii 46/2008 – Codul Silvic, Art. 59, cu modificările și completările ulterioare, oferă spre vânzare lemn de foc pentru încălzirea locuințelor prin următoarele subunități:

Ocolul Silvic

Volum estimat de lemn pentru foc destinat încălzirii locuințelor ce urmează a fi oferit spre valorificare în perioada noiembrie-decembrie 2018

Date de contact

Adresă

Telefon

Fax

Adresă de e-mail

Bacesti

1368

Bacesti 0235458522 0235458522 osbacesti@vaslui.rosilva.ro
Barlad

1657

Barlad 0235415760 0235418499 osbarlad@vaslui.rosilva.ro
Brodoc

2000

Brodoc 0235340323 0235340184 osbrodoc@vaslui.rosilva.ro
Epureni

1600

Epureni 0235429602 0235429665 osepureni@vaslui.rosilva.ro
Husi

1500

Husi 0235481041 0235481042 oshusi@vaslui.rosilva.ro
Vaslui

2062

Vaslui 0235361438 0235361441 osvaslui@vaslui.rosilva.ro

Prețurile de valorificare variază între 135 lei/mc cu TVA și 310 lei/mc cu TVA în funcție de specie, sortiment și condiția de livrare, fiind prezentate detaliat pe site-ul Direcției Silvice Vaslui www.rosilva.ro/ precum și la sediile primăriilor, ocoalelor și cantoanelor silvice.

Persoanele interesate pot depune cereri la ocolul silvic sau la primărie.

About Tehno Redactor

%d blogeri au apreciat: