Home / Sport / Handbalistele junioare IV de la LPS Vaslui au câștigat “Cupa LPS”

Handbalistele junioare IV de la LPS Vaslui au câștigat “Cupa LPS”

Liceul cu Program Sportiv (LPS) Vaslui a organizat weekendul trecut “Cupa LPS” destinată handbalistelor junioare IV, cu ocazia aniversãrii a 25 de ani de la înființare. Vasluiencele, pregătite de profesorul Sorin Onofrei, au cucerit trofeul la competiția la care au mai participat CSS Bacău, CSM Galați și Corona Brașov.

Bilanțul vasluiencelor a cuprins două victorii (21 – 17 cu CSS Bacău, respectiv 25 – 16 cu CSM Galați) și o remiză (22 – 22 cu Corona Brașov). Pe locul doi s-a clasat CSS Bacău, urmată de Corona Brașov și CSM Galați.

“A fost un turneu util pentru echipa noastră. Mulțumim celor care ne-au sprijinit și conducerii LPS Vaslui. Considerăm că a fost o competiție reușită, cu o participare foarte bună, la Vaslui ajungând o serie de centre reprezentative în handbalul juvenil feminin. Le felicit pe fete pentru modul cum au jucat și pentru trofeul câștigat”, a declarat profesorul Sorin Onofrei, antrenorul echipei campioane. (G.P)

Gimnasta bârlădeancă Daniela Trică reprezintă România la Campionatul Mondial de Junioare

Daniela Trică, fostă gimnastă a ...

Campionatul de fotbal al Ministerului Afacerilor Interne, faza județeană, și-a desemnat câștigătorii