Home / Sport / CSM Vaslui are derby în Campionatul Național de Futsal U19

CSM Vaslui are derby în Campionatul Național de Futsal U19

Test de foc pentru CSM Vaslui, lider în seria 1 a Campionatului Național de Futsal U19, care va da piept astăzi cu ocupanta locului doi, Futsal Ceahlăul Piatra Neamț, de la ora 18.00. În cazul unei înfrângeri vasluienii vor pierde prima poziție, deoarece sunt la egalitate de puncte cu nemțenii. Nu mai pot pierde însă play-off-ul, unde participă primele patru clasate.

Vasluienii s-ar putea distanța la șase puncte de ocupanta locului trei, Sporting Dărăbani, care a pierdut surprinzător cu Futsal Poli Iași, scor 3 – 8. Duelul echipelor din subsolul clasamentului a fost adjudecat de CN Nicu Gane Fălticeni, care a învins-o pe Bukovina Vikov cu 8 – 2.

CSM Vaslui e lider în seria 1 a Campionatului Național de Futsal Under 19, cu 18 puncte. Pe locul doi se află Futsal Ceahlăul Piatra Neamț, tot cu 18 puncte. Completează podiumul Sporting Dărăbani, cu 15 puncte. Pe locul patru se clasează Futsal Poli Iași, cu 10 puncte. Urmează CN Nicu Gane Fălticeni și Bukovina Vikov, cu 9, respectiv 7 puncte (George PROCA)

CL Vaslui va preda Ministerului Dezvoltării terenul pentru construirea unei baze sportive care va avea teren de fotbal omologat de UEFA SI FRF

Consiliul Local (CL) Vaslui va ...

În weekend, Campionatul de Minifotbal al Ministerului Afacerilor Interne și-a desemnat învingătorii

În perioada 27 august – ...

S-a dat startul Turneului Final al Campionatului de Minifotbal al M.A.I. – ediția 2019 Vaslui

În perioada 27 – 29 ...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com