Home / Sport / CSM FC Vaslui a câștigat faza județeană a Cupei României la fotbal

CSM FC Vaslui a câștigat faza județeană a Cupei României la fotbal

CSM FC Vaslui a cucerit săptămâna trecută primul trofeu din istorie. Galben – verzii merg în primul tur național al Cupei României la fotbal, după ce în finala fazei județene nu le-au dat nicio șansă celor de la Rapid Brodoc, scor final 4 – 1.

CSM FC Vaslui și-a făcut meciul ușor datorită unei prime reprize în care a fost foarte inspirată la finalizare. Liderul Ligii a IV-a a deschis scorul și după ce a fost egalată a continuat să pună presiune pe adversari, a căror apărare a mai cedat în două rânduri. La adăpostul unui avantaj demn de luat în seamă, scor 3 – 1 la pauză, FC Rapid Brodoc a fost ceva mai incisivă în partea secundă, cu mai multe ocazii de gol, care s-au risipit însă pe rând. Singurul gol din repriza secundă a fost tot al galben – verzilor, care au risipit astfel orice fel de emoție despre deznodământul partidei.

Bogdan Botezatu, de la CSM FC Vaslui, a fost desemnat jucătorul etapei. Ioan Ifrim, de la Inter Sport Vaslui, autor a 12 goluri, a fost golgheterul competiției. (G.P)

Gimnasta bârlădeancă Daniela Trică reprezintă România la Campionatul Mondial de Junioare

Daniela Trică, fostă gimnastă a ...

Campionatul de fotbal al Ministerului Afacerilor Interne, faza județeană, și-a desemnat câștigătorii