Google+
Home » Anunturi » Prezinta anunturi

Prezinta anunturi

Contact Mihai Vasile

S.C. GAZ EST S.A.
Sediu: Vaslui, str. Călugăreni nr.43, jud. Vaslui

Angajează:
ADMINISTRATOR REȚEA
Descriere post:
Asigurarea achiziționării, instalării, gestionării și întreținerii infrastructurii de rețea din firmă, asigurarea funcționării hardware-ului și a software-ului din firmă, precum și analizarea produselor și serviciilor IT utilizate în firmă în vederea întrețineriiși actualizării lor permanente.
Cerințe:
- absolvent al învățământului superior;
- studii specifice în domeniul IT + monitorizarea noilor tendințe în IT;
- proiectarea, instalarea si administrarea infrastructurii de rețea;
- asigurarea funcționalitățiirețelei de calculatoare și a echipamentelor de conectare și de comunicații din cadrul firmei;
- proiectarea și aplicarea strategiei de securitate a rețelei;
- administrarea serverelor din cadrul firmei;
- interconectarea rețelelorși accesul la rețeaua globală de internet;
- instruirea si asistarea utilizatorilor;
- respectarea procedurilor de calitate și a standardelor de performanță;
- capacitate ridicată de analiză și sinteză, precizie, acuratețe, meticulozitate, inteligență, inițiativă, tact, discernământ, corectitudine, disponibilitate pentru lucru în program prelungit.
Cunoștințe:
- sisteme de operare (Windows XP, Windows 10, Windows Server 2012, Linux), sisteme de fișiere, strategii și reguli de securitate, monitorizare evenimente, jurnale, interpretare mesaje de eroare si de avertizare;
- privilegii și restricții ale utilizatorilor, conturi utilizator si autentificarea utilizatorilor, gestionare domenii;
- administrarea resurselor rețelei, relații client/server;
- execuție comenzi de la tastatură, fișiere cu comenzi;
- realizare/rulare fișiere, scripturi, job-uri programate;
- securitatea accesului în rețea și securitatea datelor accesibile în rețea;
- criptarea și decriptarea datelor, salvarea și restaurarea informațiilor folosite în rețea;
- concepte și arhitecturi de rețea (Ethernet, Token Ring etc.);
- protocoale de comunicațieși serviciile aferente (TCP/IP, HTTP, DNS, FTP, IMAP, POP3 etc.);
- standarde de conectare în rețea și reguli de adresare si de acces (conexiuni LAN, WAN, VPN, remote, ADSL, rețele „Wireless”);
- aplicații“e-commerce”, “e-business”, “office”, produse antivirus etc.
Beneficii:
- Pachet salarial atractiv corelat cu experiența și realizările profesionale.
- Oportunitatea de a face parte dintr-o echipă profesionistă aflată într-o continuă expansiune.

Informații suplimentare la tel. 0788 658 668
CV-urile se vor depune pe adresa de email: personal@gazest.ro sau la sediul companiei.
Acest anunț a fost văzut de 189 ori.