Home » Sport » CSS a pierdut pe teren propriu

CSS a pierdut pe teren propriu

CSS Bârlad a suferit o înfrângere drastică, (0-27), pe teren propriu împotriva echipei CS Cleopatra Constanța. Meciul a contat pentru Campionatul Național de Rugby Under 19.

Echipa bârlădeană, deși a arătat un joc bun, cel puțin în prima repriză a fost incapabilă să înscrie.

Am avut multe greșeli tehnice și tactice, fapt ce ne-a costat foarte mult”, ne-a declarat Ioan Harnagea, antrenor CSS Bârlad.

Meciul a început pe ceață, fapt ce i-a făcut pe sportivi să nu riște prea mult în prima repriză. După primele 40 de minute scorul era de 0 la 5 pentru echipa oaspete, dar CSS Bârlad era în joc și avea mari șanse la victorie.

Ce-a de-a doua repriză a fost mult mai dezechilibrată echipa constănțeană marcând încă patru eseuri, luând și punctul ofensiv.

”Rezultatul reflecta valoarea celor doua echipe”, a mai spus Harnagea.

După trei meciuri, CSS Bârlad rămâne cu cele 5 puncte câștigate în prima etapă. Următorul meci al echipei CSS Bârlad va avea loc, duminica viitoare, acasă la CSS Gura Humorului. (A.A.)

CSS Bârlad a suferit o înfrângere drastică, (0-27), pe teren propriu împotriva echipei CS Cleopatra Constanța. Meciul a contat pentru Campionatul Național de Rugby Under 19. Echipa bârlădeană, deși a arătat un joc bun, cel puțin în prima repriză a fost incapabilă să înscrie. ”Am avut multe greșeli tehnice și tactice, fapt ce ne-a costat foarte mult”, ne-a declarat Ioan Harnagea, antrenor CSS Bârlad. [youtube http://www.youtube.com/watch?v=UyJhHbzsOaA&w=560&h=315] Meciul a început pe ceață, fapt ce i-a făcut pe sportivi să nu riște prea mult în prima repriză. După primele 40 de minute scorul era de 0 la 5 pentru echipa oaspete, dar…