de Răzvan CĂLIN
Mâine, 5 septembrie, Centrul „Mihai Eminescu” din Bârlad va găzdui o întâlnire cu scriitoarea Florentina Loredana Dalian, considerată una dintre cele mai bune autoare de proză scurtă umoristică din țară. Dialogul cu publicul bârlădean al scriitoarei este programat a începe de la ora 11.30. Din programul manifestării nu va lipsi un scurt program muzical – poetic susținut de profesoara Lăcrămioara Ivan și eleva Ada Rotaru. Ca de obicei, amfitrionul acestei noi manifestări culturale va fi bibliotecarul Geta Modiga.
Întâlnire cu scriitoarea Forentina Loredana Dalian
de Răzvan CĂLIN Mâine, 5 septembrie, Centrul „Mihai Eminescu” din Bârlad va găzdui o întâlnire cu scriitoarea Florentina Loredana Dalian, considerată una dintre cele mai bune autoare de proză scurtă umoristică din țară. Dialogul cu publicul bârlădean al scriitoarei este programat a începe de la ora 11.30. Din programul manifestării nu va lipsi un scurt program muzical - poetic susținut de profesoara Lăcrămioara Ivan și eleva Ada Rotaru. Ca de obicei, amfitrionul acestei noi manifestări culturale va fi bibliotecarul Geta Modiga.
User Rating: 4.83 ( 2 votes)