Home » Sport » Pajura Huși, campioana Ligii a IV-a de fotbal

Pajura Huși, campioana Ligii a IV-a de fotbal

Pajura Huși a învins în meci direct ocupanta locului doi, FC Gârceni, scor 4 – 0 pentru a deveni campioana Ligii a IV-a de fotbal, cu o etapă înainte de final. Deschiderea de scor s-a lăsat așteptată până în minutul 43, când Pârvu a scuturat în sfârșit plasa. Hușenii s-au dezlănțuit în repriza a două când dubla lui Cătălin Solomon ducea scorul la 3 – 0 în minutul 83. Cristi Solomon a ținut să își pună și el numele pe lista marcatorilor și a marcat în minutul 85 ultimul gol al partidei.

Sporting Bârlad a învins în celălalt meci din etapa a V-a a play – off – ului în deplasarea de la Vitis Șuletea, scor 4 – 3. Bârlădenii au avut o repriză secundă mai inspirată, după ce la pauză scorul era 2 – 2.

Pajura Huși are 12 puncte, FC Gârceni 9, Sporting Bârlad 7 și Vitis Șuletea 1.

În ultima etapă Pajura Huși întâlnește duminică pe Sporting Bârlad, iar FC Gârceni se duelează cu Vitis Șuletea. (George PROCA)

Un oficial al roș-albilor îl înfruntă pe Ionuț Negoiță: „E sfidător pentru istoria lui Dinamo” | EXCLUSIV ProSport Live

Gabriel Răduță (52 de ani), șeful centrului de copii ...

Care este de fapt adevărul în privința Mondialului de handbal tineret din România? De la „demersurile noastre către IHF au rămas fără răspuns” la „este imposibil să se joace la data programată”

Ministrul Tineretului și Sportului, Ionuț Stroe, a anunțat ieri, ...

Astăzi pariem și pe darts » Pont pregătit în cota 1.85 la turneul „Icons of Darts Live League!”

Astăzi pe lângă Biletul Zilei cu ajutorul căruia țintim ...