Home » Local » Campionatul Național al Junioarelor desfășurat la Deva a adus gimnasticii din Bârlad rezultate excelente

Campionatul Național Individual al Junioarelor desfășurat la Deva a adus gimnasticii din Bârlad rezultate excelente. Calificare în 14 finale, 10 locuri 4-8 și 9 medalii naționale: 1 de aur, 3 de argint și 5 de bronz. Delegația CSS Bârlad a fost formată din 3 antrenori și 6 sportive, astfel:

Giușcă Miriam a fost liderul delegației cucerind 5 medalii: 1 de de aur – bârna, 2 de argint -individual compus și paralele și 2 de bronz la sărituri și sol Iancu Daria 2 medalii de bronz, Ciortan Maria o medalie de argint la bârnă, Ioana Șerban o medalie de bronz la sărituri, Cismaru Giulia s-a clasat pe locul 6 la paralele și sărituri, pe locul 7 la individual compus și bârnă. Căldăraru Ecaterina s-a clasat pe locul 9 la individual compus.

Mulțumim părinților și instituțiilor publice pentru susținere și implicare! Felicitări DEVA pentru organizarea impecabilă! Felicitări sportivelor și antrenorilor pentru rezultate și pentru dăruire de zi cu zi! Mult succes în pregătirea noului an competițional!!!