Home » Local » Aproape de un rezultat mare! CSM Vaslui – Dinamo București 26-27

Aproape de un rezultat mare! CSM Vaslui – Dinamo București 26-27

Echipa noastră a făcut un meci mare în fața campioanei, Dinamo, fiind foarte aproape de un rezultat de egalitate. În fața unei săli arhipline, CSM Vaslui a făcut spectacol și a ținut în șah campioana multe minute bune. A avut forța să revină de la o diferență de trei goluri în favoarea oaspeților și să trăiască periculos ultimele secunde, când a avut atacul, însă o neatenție ne-a costat probabil golul egalizator.

Cu toate acestea, fanii i-au aplaudat pe handbaliștii pregătiți de Ovidiu Mihăilă pentru jocul curajos făcut în fața lui Dinamo.

Golurile echipei noastre au fost marcate de Amin Yousefinezhad 8, Nemania Vucicevic 4, Silvian Amihăesi 3, Vlad Hușanu 3, Răzvan Chiratcu 3, Maxim Oancea 2, Alexandru Ionescu 1, Marius Szoke 1, Răzvan Pavel 1. De remarcat evoluția excelentă a portarului Valentin Petrila.

 

About Ciobanu Danut

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*