Home » Sport » Laureații "Crosului Copiilor"

Laureații "Crosului Copiilor"

Pe terenul Scolii Gimnaziale Nr. 1 Gara Banca a avut loc sâmbătă „Crosul Copiilor”, acțiune organizată de Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Vaslui în colaborare cu catedra de educație fizică a școlii gazdă. Competiția s-a adresat elevilor din clasele I-IV. Au participat peste 120 de copii de la Școala Gimnazială Nr. 1 Gara Banca, Școala Gimnazială Tanacu, Școala Gimnazială Vetrișoaia, Școala Gimnazială Berezeni, Școala Gimnazială Banca Sat. Primii trei clasați la fiecare categorie au fost premiați de către Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Vaslui cu diplome, tricouri și medalii. (George PROCA)

Clasamentul a fost următorul:

Clasa I – fete

Locul I – APETREI ALEXANDRA – Școala Gimnazială Vetrișoaia
Locul II – ISAC GABRIELA – Școala Gimnazială Vetrișoaia
Locul III – MIHOCI DENISA – Școala Gimnazială Tanacu

Clasa I – băieți

Locul I – HOREICĂ DENIS – Școala Gimnazială Vetrișoaia
Locul II – METERCA ȘTEFAN – Școala Gimnazială Tanacu
Locul III – IRIMIA BOGDAN – Școala Gimnazială Gara Banca

Clasa a II-a – fete

Locul I – BUZDUGAN PAULA – Școala Gimnazială Tanacu
Locul II – MATEI DENISA – Școala Gimnazială Vetrisoaia
Locul III – BÎRLIG ANA MARIA – Școala Gimnazială Gara Banca

Clasa a II-a băieți

Locul I – ȘTEFĂNIȚĂ VALENTIN – Școala Gimnazială Gara Banca
Locul II – STANCU ANDREI – Școala Gimnazială Tanacu
Locul III – DIACONU MARIAN – Școala Gimnazială Tanacu

Clasa a III-a – fete

Locul I – CONSTANTIN ANA MARIA – Școala Gimnazială Banca Sat
Locul II – CAȘU DIANA – Școala Gimnazială Vetrișoaia
Locul III – STĂVĂRACHE MARIA – Școala Gimnazială Vetrișoaia

Clasa a III-a – băieți

Locul I – NOURESCU MIHAI – Școala Gimnazială Tanacu
Locul II – HURMUZACHE DANIEL – Școala Gimnazială Vetrișoaia
Locul III – POPA OCTAVIAN – Școala Gimnazială Gara Banca

Clasa a IV-a – fete

Locul I – SPERIATU CAMELIA – Școala Gimnazială Banca Sat
Locul II – RĂDUCAN DIANA- Școala Gimnazială Banca Sat
Locul III – MORARU ALEXANDRA – Școala Gimnazială Tanacu

Clasa a IV-a – băieți

Locul I – ȚURCANU CĂTĂLIN – Școala Gimnazială Banca Sat
Locul II – TRIFAN RAUL – Școala Gimnazială Vetrișoaia
Locul III – APOSTOL SAMUEL – Școala Gimnazială Gara Banca


Descoperă mai multe la Est News

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

About Tehno Redactor

Descoperă mai multe la Est News

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura