Home » Sport » Vasluienii de la „Sporting Juniorul” Vaslui i-au învins pe englezi

Vasluienii de la „Sporting Juniorul” Vaslui i-au învins pe englezi

Echipa națională de fotbal U16, cu patru jucători de la „Sporting Juniorul Vaslui” în lot, a învins Anglia cu 2 -1 în cadrul unui meci de pregătire disputat la Buftea.

Auras June, intrat în repriza a doua, a reușit să și marcheze, după ce portarul englezilor a respins neinspirat un șut violent. Antrenorul Sorin Colceag i-a trimis incă din primul minut în teren pe fundașul Gelu Grigoraș și mijlocașul Denis Andrei. Vasluienii și-au luat astfel revanșa, după ce într-o altă partidă cu englezii au pierdut cu 1 -3. Gelu Grigoraș, Eduard Grigore și Auras June au fost atunci titulari, iar Denis Andrei a intrat în repriza a doua. (G.P)