Home » Local » CSM Vaslui nu reușește să evite barajul de menținere în Liga Zimbrilor

CSM Vaslui nu reușește să evite barajul de menținere în Liga Zimbrilor

Echipa de handbal vasluiană CSM Vaslui a încheiat campionatul cu o înfrângere, în fața celor de la CSM Focșani, scor 27 la 28 (14-15 la pauză), ocupând locul 11 și nereușind să evite barajul pentru menținerea în Liga Zimbrilor.

„Din păcate, echipa noastră nu reușește să evite barajul de menținere în Liga Zimbrilor. A fost un meci echilibrat, de luptă, însă de data aceasta norocul nu ne-a mai surâs”, precizează cei de la CSM Vaslui, după finalizarea meciului din ultima etapă a Ligii Zimbrilor, pe care vasluienii l-au pierdut în fața celor de la CSM Focșani, scor 27 la 28, 14-15 la pauză.

La baraj echipa vasluiană va întâlni Politehnica Timișoara, CSM Alexandria și CSM Făgăraș.

În meciul cu CSM Focșani pentru CSM Vaslui au marcat Florin Acatrinei 10, Gabriel Cumpănici 5, Vladyslav Kobzîi 4, Andrei Popa 2, Maxim Oancea 2, Bogdan Cîrchea 1, Dragoș Soare 1, Maksym Karamyshev 1, Silvian Amihăesi 1.

În celelalte meciuri disputate în ultima etapă, a 26-a, CSM Bucureşti a învins-o pe CSA Steaua Bucureşti cu scorul de 25-23, sâmbătă. Astfel, Steaua, nu a putut urca mai sus în clasament, terminând sezonul pe locul 4, iar CSU din Suceava a remizat acasă cu ACS HC Buzău, 30-30.