Home » Sport » Fostul mijlocaș la FC Vaslui, Lucian Sânmărtean, s-a calificat în grupele Ligii Campionilor Asiei

Lucian Sânmărtean, fost jucător la FC Vaslui, a fost titular și a jucat 92 de minute în victoria obținută de Al Ittihad pe teren propriu, cu Al Wehdat, din Iordania, scor 2 – 1, în play-off-ul Ligii Campionilor Asiei.

Echipa antrenată de Victor Pițurcă a fost condusă din minutul 11, după reușita lui El Hadji Malik Tall, dar a reușit egalarea după doar șase minute prin Gelmin Rivas. Chiar înainte de pauză, Mukhtar Fallatah a făcut 2-1 pentru Al Ittihad, din penalty, rezultat final.

În acest sezon fostul jucător al FC Vaslui are două goluri în 12 meciuri pentru formația saudită.

Primul meci pe care îl va disputa în grupe va fi împotriva formației Lokomotiv Tașkent (Uzbekistan). Al Ittihad se va mai confrunta în grupe cu Al Nasr Dubai (Emiratele Arabe) și Fooland Sepahan (Iran). (G.P)