Home » Sport » Șapte medalii pentru Clubul “Varan” Vaslui

Șapte medalii pentru Clubul “Varan” Vaslui

Clubul Varan Vaslui a obținut șapte medalii la Campionatul Național de taekwon-do ITF. La competiția găzduită pe 12 și 13 martie de municipiul Vaslui, clubul a cucerit o medalie de aur, una de argint și cinci de bronz.

Cel mai bun sportiv al clubului a fost Denis Ionuț Butnaru, care a devenit campion național la luptă, seniori, categoria -78 kg. Reușita lui a contribuit și la medalia de bronz obținută la echipe. Marian Gavril a devenit vicecampion național la aceeași probă, iar Ștefan Stan a obținut bronzul.

La juniori, luptă individual, “Varan” a obținut trei medalii de bronz prin Alexandru Păscălin, Mihai Valentin Sava și Alexandru Coropca. (G.P)

Un oficial al roș-albilor îl înfruntă pe Ionuț Negoiță: „E sfidător pentru istoria lui Dinamo” | EXCLUSIV ProSport Live

Gabriel Răduță (52 de ani), șeful centrului de copii ...

Care este de fapt adevărul în privința Mondialului de handbal tineret din România? De la „demersurile noastre către IHF au rămas fără răspuns” la „este imposibil să se joace la data programată”

Ministrul Tineretului și Sportului, Ionuț Stroe, a anunțat ieri, ...

Astăzi pariem și pe darts » Pont pregătit în cota 1.85 la turneul „Icons of Darts Live League!”

Astăzi pe lângă Biletul Zilei cu ajutorul căruia țintim ...