Home » Sport » LPS Vaslui, locul I la Băile Felix

LPS Vaslui, locul I la Băile Felix

Liceul cu Program Vaslui a cules laurii la Campionatul Național de Cros de la Baile Felix, unde echipa de junioare s-a clasat pe primul loc.

Cel mai bun rezultat la individual a fost obținut de Maria Magdalena Ifteni, care e vicecampioana naționala la cursa de 4 kilometri. Izabela Spiridon a fost foarte aproape de podium și s-a clasat pe locul patru. Ionela Lungu s-a clasat pe 18, Diana Ionela Vîrlan pe 26, Georgiana Nedelea pe 31, iar Mihaela Gabriela Ponea pe 40. Arteni Teodora Adina și Maria Monica Spinu au alergat pentru o a doua echipa a LPS-ului și s-au clasat pe 32 și 34. Cel mai bine a alergat Claudia Prisecaru, de la CS Unirea Focsani. Pe cluburi locul doi a fost ocupat de LPS Botosani, iar podiumul a fost completat de CSS Caransebes. Pe patru s-a clasat CN Sp. Cetate Deva, pe cinci CS Orasenesc Voluntari, iar pe șase LPS Alba Iulia. (G.P)

Un oficial al roș-albilor îl înfruntă pe Ionuț Negoiță: „E sfidător pentru istoria lui Dinamo” | EXCLUSIV ProSport Live

Gabriel Răduță (52 de ani), șeful centrului de copii ...

Care este de fapt adevărul în privința Mondialului de handbal tineret din România? De la „demersurile noastre către IHF au rămas fără răspuns” la „este imposibil să se joace la data programată”

Ministrul Tineretului și Sportului, Ionuț Stroe, a anunțat ieri, ...

Astăzi pariem și pe darts » Pont pregătit în cota 1.85 la turneul „Icons of Darts Live League!”

Astăzi pe lângă Biletul Zilei cu ajutorul căruia țintim ...