LocalSocial

La furat din magazine! Polițiștii au reținut un bărbat din municipiul Vaslui

Poliţiştii Biroului de Investigații Criminale, din cadrul Poliției Municipiului Vaslui, au reținut un bărbat din municipiul Vaslui,  județul Vaslui, bănuit de săvârșirea infracțiunii de furt calificat.

Polițiștii Biroului de Investigații Criminale Vaslui au documentat și probat activitatea infracțională a unui bărbat în vârstă de 30 ani, bănuit că ar fi sustras de mai multe ori, bunuri dintr-o societate din municipiul Vaslui.

În urma cercetărilor efectuate, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Vaslui au stabilit faptul că, în ziua de 10 decembrie 2025, bărbatul cercetat ar fi pătruns, într-un spațiu comercial amplasat pe strada Traian din municipiul Vaslui de unde ar fi sustras băuturi alcoolice în valoare de apoximativ 1.100 lei. Totodată, în data de 08.02.2026, același bărbat ar fi pătruns, din nou, în societate și ar fi sustras produse în valoare de aproximativ 1.400 lei.

La data de 1 martie 2026, ca urmare a cercetărilor efectuate și a administrării probatoriului, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Vaslui au luat față de bărbatul cercetat  măsura reținerii, pentru 24 de ore.

Cercetările sunt continuate de către polițiști, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Vaslui, în vederea stabilirii și probării întregii activității infracționale a persoanelor cercetate.

 

Related Articles

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button