LocalSocial

Asociația Filantropia Ortodoxă a lansat ediția 2025 a Programului eparhial „Un ghiozdan pentru noul an școlar”

Asociația Filantropia Ortodoxă  a lansat ediția de anul acesta a Programului eparhial „Un ghiozdan pentru noul an școlar”. În fiecare an, ajutorul oferit astfel ajunge la peste o mie de copii din medii defavorizate, care pot începe școala având ghiozdane și rechizite noi.

„Pentru unii copii, prima zi de școală înseamnă uniformă curată și ghiozdan plin. Pentru alții… înseamnă rușinea de a nu avea caiete, creioane sau penar”, precizează reprezentanții Asociației Filantropia Ortodoxă care derulează, de opt ani, programul eparhial „Un ghiozdan pentru noul an școlar”.

„Ajutați-ne să umplem ghiozdanele cu șanse, visuri și speranță! Orice donație contează și poate schimba povestea unui copil”, adaugă cei din asociația patronată de Episcopia Hușilor care îi invită pe vasluieni să contribuie la acest ajutor care aduce bucurie, dar și o șansă mai bună unor copii nevoiași.

Cont în Lei: RO43RNCB0261160373430001 (BCR, filiala Huși)

Cont în Euro: RO59RNCB0261160373430004 | SWIFT: RNCB RO BU

Revolut: 0757 938 531 | revolut.me/afilantropiahusi

Related Articles

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button