Home » Sport » Înfrângeri pentru junioarele I și III de la LPS Vaslui

Înfrângeri pentru junioarele I și III de la LPS Vaslui

Junioarele 1 de la LPS Vaslui au pierdut meciul din etapa a doua a turneului semifinal de handbal, cu Marta Baia Mare, scor 22 – 41. Vasluiencele erau conduse cu doar nouă goluri la pauză, scor 12 – 21, însă în repriza a doua adversarele s-au dezlănțuit pentru a mari diferența la 19. Înfrângerea suferită în sala D.P. Colibași din Brașov este a doua din grupe, după ce în prima etapă au pierdut cu 16 – 44 în fața celor de la CSM București. În etapa următoare LPS Vaslui întâlnește CSS Caracal, ocupanta locului trei.

Tot o înfrângere au suferit și junioarele III, scor 24 – 28 cu CSS 2 Baia Mare. Astăzi, Sala Sporturilor Plopeni va găzdui etapa a doua în care vasluiencele întâlnesc omoloagele lor de la CSH Art Galați. (George PROCA)