LocalSocial

Scandal în comuna Băcești! Un tânăr și-a bătut vecinul cu furca

Poliţiştii Secției 6 Poliție Rurală Negrești, din cadrul Poliției Orașului Negrești, au reținut un bărbat, în vârstă de 34 de ani, din comuna Băcești, județul Vaslui, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de lovire sau alte violențe și distrugere.

Poliţiştii Secției 6 Poliție Rurală Negrești documentat și probat activitatea infracțională a unui bărbat din Băcești, bănuit că și-ar fi agresat vecinul și i-ar fi deteriorat o pereche de ochelari de vedere.

În urma cercetărilor efectuate, polițiștii din Negrești au stabilit că, la data de 4 martie 2025, ora 16.45, pe fondul unui conflict spontan, cauzat de mutarea unei pubele de gunoi, bărbatul cercetat și-ar fi agresat vecinul, bărbat în vârstă de 63 de ani, lovindu-l cu o furcă în zona capului.

Conform concluziilor provizorii medico-legale emise de medicii legiști, în urma agresiunii, persoana vătămată ar fi suferit leziuni ce necesită 8-10 de zile de îngrijiri medicale, pentru vindecare.

La data de 6 martie 2025, ca urmare a administrării probatoriului, polițiștii Secției 6 Poliție Rurală Negrești au luat față de bărbatul de 34 de ani măsura reținerii, pe o perioadă de 24 de ore, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de lovire sau alte violențe și distrugere.

test

Ulterior, la data de 7 martie 2025, acesta a fost prezentat Judecătoriei Vaslui, la propunerea Parchetului de pe lângă Judecătoria Vaslui, care a dispus măsura arestării preventive, pe o perioadă de 30 de zile.

Cercetările sunt continuate de către polițiști, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Vaslui, în vederea stabilirii și probării activității infracționale a bărbatului.

 

Related Articles

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button