Home / Social / Dotări noi la CSS Bârlad!

Dotări noi la CSS Bârlad!

de Răzvan CĂLIN

Recent, Clubul Sportiv Școlar (CSS) Bârlad a primit în dotare un microbuz nou-nouț, extrem de necesar deplasărilor sportivilor la diferitele competiții de profil din țară și nu numai. Autovehicolul are capacitatea de 16+1 locuri și a intrat în dotarea CSS Bârlad grație unui program guvernamental finanțat prin Ministerul Dezvoltării.

”Este o achiziție de primă mână, căci aveam mare nevoie de un mijloc de transport. Și se mulează perfect pe cerințele și specificul clubului nostru. Este foarte bun pentru deplasările sportivilor de la toate secțiile, mai puțin în cazul echipelor de rugby clasic, cu 15 jucători. Dar pentru loturile de rugby în 7 sunt bine venite. Mașina a fost înscrisă deja, dar mai avem câteva formalități de îndeplinit și în curând o vom pune la treabă”, ne-a declarat Ioan Harnagea, directorul CSS Bârlad.

de Răzvan CĂLIN Recent, Clubul Sportiv Școlar (CSS) Bârlad a primit în dotare un microbuz nou-nouț, extrem de necesar deplasărilor sportivilor la diferitele competiții de profil din țară și nu numai. Autovehicolul are capacitatea de 16+1 locuri și a intrat în dotarea CSS Bârlad grație unui program guvernamental finanțat prin Ministerul Dezvoltării. ”Este o achiziție de primă mână, căci aveam mare nevoie de un mijloc de transport. Și se mulează perfect pe cerințele și specificul clubului nostru. Este foarte bun pentru deplasările sportivilor de la toate secțiile, mai puțin în cazul echipelor de rugby clasic, cu 15 jucători. Dar pentru…

Review Overview

About Razvan Calin

x

Check Also

La spitalul din Bârlad se fură pe rupte

Se fură ca în codru ...

Pentru ce solicită bani europeni întreprinzătorii vasluieni? De la service-uri auto la saloane de coafură, patiserii și activități recreative

Afacerile tipic românești, înființate cu ...

Șofer de microbuz școlar din Grivița, prins băut la volan în timp ce ducea elevii la școală

Șoferul unui microbuz școlar a ...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogeri au apreciat: