Home / Sport / CS Viitorul Bârlad a câștigat la scor

CS Viitorul Bârlad a câștigat la scor

CS Viitorul Bârlad a obținut victoria mult scontată împotriva Forestei Zorleni, în meciul de duminică, de pe teren propriu. Cu un scor de 4-0 (3-0), meciul din cadrul celei de-a doua etape a Campionatului Județean de Fotbal, bârlădenii au avut meciul la discreție.

“Echipa noastră a fost foarte bine pregătită tactic și fizic. S-a văzut plusul nostru de antrenament, dar și terenul propriu. Echipa din Zorleni a pierdut mai ales din cauza relațiilor slabe de joc”, a declarat Florin Bularda, antrenorul CS Viitorul Bârlad.

Meciul a fost fără evenimente deosebite, arbitrul neacordând niciun cartonaș roșu.

Golurile au fost înscrise de Nicușor Buzamăt – două goluri, Alin Bucur și Andrei Budeanu, (câte un gol).

Meciul viitor al bârlădenilor va fi împotriva echipei Unirea Banca în deplasare, duminică începând cu ora 11.00 (A. A.)

CS Viitorul Bârlad a obținut victoria mult scontată împotriva Forestei Zorleni, în meciul de duminică, de pe teren propriu. Cu un scor de 4-0 (3-0), meciul din cadrul celei de-a doua etape a Campionatului Județean de Fotbal, bârlădenii au avut meciul la discreție. "Echipa noastră a fost foarte bine pregătită tactic și fizic. S-a văzut plusul nostru de antrenament, dar și terenul propriu. Echipa din Zorleni a pierdut mai ales din cauza relațiilor slabe de joc”, a declarat Florin Bularda, antrenorul CS Viitorul Bârlad. Meciul a fost fără evenimente deosebite, arbitrul neacordând niciun cartonaș roșu. Golurile au fost înscrise de…

Review Overview

About Mihai Vasile

x

Check Also

Rezultate excepționale ale sportivelor bârlădene la Campionatul Național de Gimnastică!

Echipa de gimnaste a Clubului ...

Echipa de oină a Clubului „Cronos” din Bârlad a câștigat Cupa „Unirii” la un concurs internațional de peste Prut

S-a întors victorioasă! Echipa de ...

Vasluianul cu mușchi de oțel! Emilian Știrbu a pus județul pe harta culturismului internațional

de Daniel MICU A gasit ...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogeri au apreciat: